Salyangoz İlaçlama

salyangoz

Salyangoz İle İlgili Bilinmesi Gerekenler


Biyolojisi


Salyangoz sularda ve nemli çayırlarda yaşayan, değişik ebat ve şekillerde çok değişik türleri vardır. Kabuklu bir türdür. Gezdikleri yerlere mukuslarını bulaştırır. Bitkileri yiyerek yaşamları idame ettirirler. Küçük türleri çoğu kez bahçelerde süs bitkilerini sararak kurumasına neden olurlar.

"İnsan barsaklarında yaşayan ve halk arasında barsak kurtları adı verilen ve çok çeşidi olan bu canlıların bazılarına ara konakçılık yaparak insanlara yayılmasında sebep olurlar."

Kontrol Önlemleri

Bahçe ve çimenlik alanlarda özel yem şeklinde hazırlanmış mollusisitgrubu ilaçları atmak sureti ile kolayca mücadele etmek mümkündür. Salyangoz ilaçlaması konusunda böcek ilaçlama servisimizden hemen şimdi bilgi almak için bizi arayın.

Salyangozlar Hakkında Bazı Bilgiler

Bir grup rus bilim adamı yaptıkları bir deneyde, salyangozları iki gruba ayırarak 4 gün boyunca bir grubu yemledi, diğer grubu ise aç bıraktı. Sonrasında geliştirilecek yumurtaları 3 gruba ayırarak birinci grubun üzerine yemledikleri salyangozların bulunduğu sudan , ikinci grubu açsalyangozların bulunduğu sudan , üçüncü gruba ise normal su ekledi. Rus bilim adamları , salyangoz yumurtaları gruplarının bu durumda farklı gelişim gösterdiklerini gözlemlediler. Bilim adamları , salyangozların bulundukları suya salgıladıkları bir madde ile yumurtadaki yavrulara -gelişimini tamamla - , yemek yok biraz daha yumurtada bekle- gibi mesajlar verebildiklerini kanıtladılar.


Tüm Hakları Saklıdır. Web - SEO Mucizefikir